van haber

a

Türk sanayisinin stratejik partneri Tibet Makina’nın kurucusu hissesini torunlarına devretti

İzmir’in en köklü sanayi kuruluşları arasında yer alan Tibet Makina’nın kurucusu olan 84 yaşındaki duayen sanayici Temuçin Arbak, 1970 yılında kurduğu şirketteki hisselerini dört torununa eşit oranlarda devrederek örnek bir karara imza attı.

İZMİR (İGFA) – Savunma sanayisi ve enerji sektöründe yüksek mühendislik ürünü ekipmanların üretiminde uzmanlaşan, kısa adı SAHA olan Savunma ve Havacılık Kümesi içerisinde birçok savunma sanayi şirketinin stratejik ortakları arasında Tibet Makina, üçüncü kuşağın yönetimde yer almasıyla hızlı büyüme trendini sürdürülebilir kılmayı hedefledi.

Temuçin Arbak, şirketin yönetimini 2000 yılında oğlu Tibet Arbak ve kızı Şölen Egemen’e devrettikten sonra Yönetim Kurulu Başkanı olarak icracı olmayan bir görev aldığını belirterek; “Türk sanayisine 52 yıldır hizmet eden şirketimizin yönetiminde önemli başarılara imza atan oğlum ve kızımdan sonra, dört torunumun da sağlığımda şirket yönetiminde yer almasından büyük mutluluk ve heyecan duyuyorum” diyerek, torunları Ayda Arbak, Can Egemen, Deniz Egemen ve Temuçin Kartal Arbak’ın şirkete değer katacak olması hayalinin gerçek olduğunu söyledi.

“Hayatımın en mutlu gününü yaşıyorum” diyen Arbak, ailemizin üçüncü kuşak temsilcilerinin de tıpkı ikinci kuşak gibi şirketiçok daha büyük başarılara taşıyacağına emin olduğunu söyledi.

Türkiye’deki aile şirketlerinde çok az görülen bir karar aldıklarını kaydeden Tibet Makina Genel Müdürü Tibet Arbak, “3’üncü kuşağın enerjisi ile savunma ve enerji sektörlerinde Türk sanayisine değer katmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Egeli dericiler 300 milyon dolar ihracat hedefledi

HIZLI YORUM YAP