van haber

a

Kayseri tarım ve hayvancılıkta da kendinden söz ettiriyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Kayseri Ticaret Borsası Geleneksel Tescil Rekortmenleri Ödül ve İftar Programı’na katıldı.

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Kayseri Ticaret Borsası tarafından düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, siyasi parti temsilcileri, ilçe belediye başkanları, oda ve borsa başkanları, firma yetkilileri katıldı.

Programda Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Zenginlikler Şehir Kayseri’ video gösteriminin ardından konuşan Başkan Büyükkılıç, kadim medeniyetler şehri Kayseri’nin son süreçte tarım ve hayvancılık konusunda kendisinden söz ettiren bir şehir haline geldiğini ifade etti.

“Elbette pastırmanın, sucuğun, mantının merkezi olarak bilinen bu güzel şehrimizde bu tür yaklaşımın değerlendirilmesi bizler için çok önemli ve anlamlıdır” diyen Büyükkılıç, “Gerek Tarım İl Müdürlüğümüz, gerekse Borsamız bu konuda gayretlerini sürdürürken, 16 ilçe belediye başkanımızla el ele gönül gönüle vererek, Kayseri Büyükşehir Belediyemiz önderliğinde tarıma ve hayvancılığa desteğimizi sınırsız olarak sürdürmekteyiz. Yaklaşık 3 yıl içerisinde 100 milyon TL civarında bu alanda harcama yaptık, bu sene itibariyle 60 milyon TL ayırmış bulunmaktayız, yetmezse daha fazlasını ayırmakta hiçbir mahsur görmüyoruz” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu da Başkan Büyükkılıç’a desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Büyükkılıç, programda Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış ile ödül alan borsa üyelerini tebrik etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kocaeli’de uluslararası öğrencilere gıda kolisi

HIZLI YORUM YAP