van haber

a

HUAWEI MateBook E Teknolojisi ile Hayatı Kolaylaştırmanın 5 Yolu

Dünya çapında güncel teknolojilere ulaşarak akıllı cihazları kullanan kişilerin sayısı arttıkça, bir yandan da taşınabilir bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve internet ile hayatımızı kolaylaştıracak yenilikler ortaya çıkıyor. Bu gelişmeler, ürünlerin ekosistemi ile birlikte 10 yıl önce hayal bile edilemeyecek şekillerde hayatımızı kolaylaştıracak yenilikler sunuyor. Bu noktada Huawei, Süper Cihaz vizyonu ile dikkat çekiyor.

Huawei, birbirleriyle özgürce bağlantı kurmak ve kapsamlı bir şekilde işbirliği yapmak için ürünler oluşturarak, kullanıcıların dijital deneyimini birleştirmeyi, rahatlığını ve üretkenliğini artırmayı hedefliyor. Huawei bu vizyonunu, piyasaya yeni sürülen HUAWEI MateBook E’de sunulan Süper Cihaz özelliği ile gerçekleştiriyor. Süper Cihazlar, Huawei ekosistemindeki birden fazla cihazın birbirine bağlanmasıyla oluşuyor. Bu bağlantı kurulduktan sonra, her cihazın benzersiz işlevleri modüler hale getiriliyor ve daha geniş grup içindeki diğer cihazlar tarafından kullanılabiliyor. Böylece sorunsuz çoklu cihaz işbirliğine izin veriliyor.

Sorunsuz bağlantılar

Süper Cihaz bağlantıları iki yoldan biriyle kolayca kuruluyor. Ürünler, dizüstü bilgisayarın yanına getirildiğinde otomatik olarak algılayan ve dizüstü bilgisayarın ekranında bir açılır pencere isteminin görünmesine neden olan Açılır Pencere Eşleştirmeyi kullanıyor. Akıllı telefonlar, tabletler ve akıllı ekranlar gibi önemli cihazlar için HUAWEI MateBook E’nin PC Yöneticisindeki Kontrol Merkezi’nin çağrılması, kapsama alanındaki uyumlu cihazların simgelerini gösterecektir. Cihazın simgesini ortadaki PC simgesinin üzerine sürükleyerek, her iki cihaz da kablo karmaşası veya çok sayıda eşleştirme adımı olmadan kablosuz olarak bağlanacaktır. Bu cihazları sisteminizde Güvenilir Cihazlar olarak ayarlamak, her iki cihaz da birbirinin kapsama alanında olduğunda gelecekteki bağlantıları otomatik hale getirecek ve bağlı yaşam tarzınızı daha da geliştirecektir.

İşte çeşitli Huawei cihazlarının HUAWEI MateBook E ile eşleştirilmesiyle oluşturulan Huawei Süper Cihazlarının teknolojiyle hayatı kolaylaştırabilmesinin bazı benzersiz yolları.

Engelsiz cihazlar

Bir Huawei akıllı telefon, Huawei PC’ye Süper Cihaz olarak bağlandığında, diğer taşınabilir flash sürücülere çok benzer şekilde PC’de harici bir depolama cihazı olarak görünür. Bu, kullanıcıya hemen cihazlar arasında dosyaları serbestçe ileri geri aktarabilmenin büyük rahatlığını verir. Örneğin, PC’de hazırlanmış bir e-postaya telefondan bir resim eklemek gibi. Multi-Screen Collaboration ayrıca, kullanıcının akıllı telefonu, bilgisayarın ekranında yansıtılan bir arabirim aracılığıyla, ikincisinin çevre birimleriyle birlikte doğrudan PC’de kullanmasına da olanak tanır. Bu güçlü işlevsellik, kullanıcının tek bir ekran aracılığıyla iki cihaz arasında sorunsuz bir şekilde çalışmasına olanak tanıyarak hem işte hem de yaşamda üretkenliği ve verimliliği önemli ölçüde artırmak için büyük bir potansiyel yaratır.

Çift ekran, çift hız

HUAWEI MateBook E ile HUAWEI MatePad 11 gibi uyumlu tabletler arasında bir Süper Cihaz oluşturulduğunda, kullanıcılar ihtiyaçlarına en uygun üç bağlantı modundan birini seçebilirler. Akıllı telefonlar gibi, Collaborate Mode, kullanıcıların Windows ve HarmonyOS arasındaki sınırları ortadan kaldırarak PC ve tablet arasında kolayca dosya aktarmalarına olanak tanır. 2. Ayna Modu ve Genişletme Modu, Genişletme Modu ile tabletinizin ekranını ikinci bir ekrana dönüştürür, Genişletme Modu hemen bilgisayarınızda iki kat daha fazla ekran alanı yaratır.

Açıklığa yeni bir anlam

HUAWEI MateView akıllı monitör ile kullanıcılar, PC’yi monitöre kablo veya kablosuz olarak bağlama esnekliğine sahiptir. Huawei’nin Cast+ kablosuz projeksiyon protokolü, desteklenen 2.5K çözünürlüğe kadar kristal netliğini korurken güvenli bağlantı ve düşük gecikmeli ekran yayını sağlar. Süper Cihaz bağlantıları, kullanıcıların PC’yi kontrol etmek için klavye ve fare gibi akıllı monitöre bağlı çevre birimlerini kullanmalarına izin vererek, kullanımda ek kolaylık ve esneklik sağlar.

Tek dokunuşta kolaylık

HUAWEI FreeBuds, HUAWEI Bluetooth Fare veya HUAWEI Ultrathin Klavye gibi uyumlu ekosistem cihazları HUAWEI MateBook E’nin yakınına getirildiğinde, dizüstü bilgisayarınızda otomatik olarak bir açılır pencere belirecektir. Bu çevre birimleriyle Süper Cihaz eşleştirmesi, açılır komut istemine tıklayarak anında gerçekleştirilebilir. Bu özellik, doğası gereği basit olmakla birlikte, kendi teknoloji ekosisteminizi oluşturmak için cihazları ve çevre birimlerini bir araya getirmede önemli sayıda adım tasarrufu sağlar.

Akıllı Bluetooth Anahtarlama

Çalışırken, vitrinlerde alışveriş yaparken veya bir kafede dinlenirken, HUAWEI FreeBuds Serisi kulaklıklar, etrafınızdaki dünyayla iletişim halindeyken müziğin keyfini çıkarmak ve eller serbest görüşme yapmak için ideal cihazınızdır. Bir Huawei akıllı telefona bağlıyken, HUAWEI FreeBuds’un pil durumu telefondan kolayca izlenebilir. Süper Cihaz işleviyle, kulaklıklar HUAWEI MateBook E ve Huawei akıllı telefonunuzla aynı anda bağlanabilir. Telefonda arama aldığınızda, ses akıllı bir şekilde dizüstü bilgisayardan telefona aktarılacak ve size maksimum rahatlık ve şu anda meşgul olduğunuz her şeyde minimum kesinti sağlanacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Vodafone, Yeni Nesil Perakendede Stratejik Ortaklıklarla Büyüyor

HIZLI YORUM YAP