van haber

a

Bursa Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi’nde 23 Nisan Coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi’nde coşkuyla kutlandı. Bursa İl Müdürlüğü ve Bursa İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan “Hastanede Eğitim” iş birliği protokolü ile “Öğretmenim Elimi Tut” projesi hayata geçirildi.

BURSA (İGFA) – Proje kapsamında “ Masallarla Şifa Proje Ekibi ortaklığında hastane sınıflarında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları gerçekleştirildi. Proje Kapsamında Kamu Hastanelerinde uzun süreli tedavi nedeniyle kalan çocukların eğitimlerine devam edebilmeleri amacıyla hastanelerde eğitim atölyeleri, ihtiyaçlara yönelik belirlenerek “Hastane Sınıfları” açılması, hastane sınıf öğretmenlerinin yerleştirilmesi ve ailelerin eğitim düzeylerinin arttırılarak anne-baba ve çocukların psiko-sosyal iyilik durumlarının iyileştirilmesi planlanmaktadır. Proje kapsamında ilk etkinlik 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamak amacıyla Dr.Ayten Bozkaya Spastik Çocuk Hastanesi’nde başlandı. Bayram kutlamaları hafta içi diğer hastane sınıflarında devam etmesi planlanırken, tüm belirli gün ve kutlamalarının yapılmasının yanında, okul dışı origami, resim,taş boyama, masal anlatımı, anne-çocuk eetkinlikleri ,dönem sonu sergileri gibi atölyeler yapılması planlanıyor.

Etkinlikte öğrencilerle birlikte resim etkinliği, Şiir okundu, Çocuklarla birlikte bilmece oyunları oynandı, şarkılar söylendi.

Etkinlikten dolayı memnuniyetlerini belirten Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi Başhekimi Uzm. Dr. Yaşar Bilgi,” Çocuklarımız için böyle özel ve güzel bir günde onların yüzlerini gülümsetecek böyle projelerin yapılması memnuniyet verici” dedi.

Etkinlikte konuşma gerçekleştiren Bursa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Karakaya, “Öğretmenim Elimi Tut!” projesi kapsamında “Masallarla Şifa Projesi “ ekibi ortaklığıyla Hastane Sınıfımızda gerçekleştirilen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamak için biraradayız. Bu gün, sadece ülkemizdeki çocuklara değil, dünya çocuklarına armağan edilen tek bayram. Tüm çocukların ve yüreği çocuk kadar temiz kalan herkesin bayramı kutlu olsun” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AKM Çocuk Sanat Festivali’nde 23 Nisan Coşkusu

HIZLI YORUM YAP