van haber

a

Zafer Partisi’nden ‘geçim’ açıklaması

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Lütfü Şahsuvaroğlu haftalık olağan düzenlenen basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

ANKARA (İGFA) – Zafer Partisi Sözcüsü Lütfü Şahsuvaroğlu, nüufusun yüzde 83 yoksulluk ve açlık sınırının altında yaşarken yüzde 5’lik bir kesim ise lüks ve şatafat içinde olduğuna dikkati çekerek, “Hal böyleyken devlet milyonlarca sığınmacıyı besliyor, bedava tedavi ediyor, sınavsız okutuyor” yorumunda bulundu.

“Millet fakrı zaruret içinde yaşarken saray rejimi bu durumu görmezden geliyor” diyen Şahsuvaroğlu, “Halkımız her kabine toplantısı sonrasında ekonomik krize dair iyi haber beklerken Erdoğan 12 Nisan 2022 tarihinde kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada “fiyat artışları konusunda maalesef sonuç almakta zorlanıyoruz” dedi. Bu aslında bir başarısızlığın itirafıydı. Güne dair söyleyecek bir sözü olmadığı için, “2053 Ulaştırma ve Lojistik Planını” anlattı ve sadece “bugünkü sıkıntıları da biz aşacağız” demekle yetindi. Bahçeli’ye göre ise hayat pahalılığı gelip geçici” diye konuştu.

RAMAZAN OLDU ZAMAZAM!

Açıklamasında enflasyonun son 20 yılın zirvesine çıktığına dikkati çeken Şahsuvaroğlu, “Mart ayında enflasyon TÜİK verilerine göre yüzde 61,14’e Enflasyon Araştırma Grubuna (ENAG) göre ise enflasyon rakamı yüzde 142,63’e yükseldi. Ramazan ayına okkalı zamlarla girdik. Doğal gaza zam… Elektriğe zam, ete zam… Şekere zam… İnternete zam… Sabah zamla kalkıyor, gece zamla yatıyoruz. Ramazan oldu zamazam. İktidarın hayat pahalılığına bulduğu çözümler; tasarruf edelim, sabredelim, porsiyonları küçültelim, kriz yok gibi söylemlerden öte geçmiyor” değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kılıçdaroğlu’nun elektriği kesildi… Halkı saat 21’deki açıklamaya davet etti!

HIZLI YORUM YAP