van haber

a

Yangınla Mücadelede İtfaiyeyi Beklerken Geçen Süre Önemli

İstanbul’da her 25,99 dakikada bir yangın çıkıyor ve itfaiye, yangınlara ortalama 6,10 dakikada müdahale ediyor. Ancak itfaiye ekipleri, olay yerine ulaşmadan önce yangın pompaları ile yangına müdahale ederek, 6,10 dakika olan müdahale süresini kısaltmak ve yangınların neden olduğu zararları minimuma indirmek mümkün.

Pompa sektörünün lider markası Masdaf’ın binalarda ve endüstri tesislerindeki sulu yangın söndürme sistemlerinin basınçlandırılmasında kullanılan yangın pompaları ile itfaiye ekipleri olay yerine ulaşmadan yangına müdahale ederek, yapıları koruyabilir ve binada yaşayan insanları, güvenli bir şekilde olay yerinden tahliye edebilirsiniz.

Fabrikalardan konutlara, alışveriş merkezlerinde okullara, hastanelerden hava alanlarına kadar tüm yaşam alanları her an yangın tehlikesiyle karşı karşıya bulunuyor.

Yangına erken müdahale imkânı sunuyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İtfaiye Dairesi Başkanlığı verilerinden derlediği bilgiye göre İstanbul’da her 25,99 dakikada bir yangın çıkıyor ve itfaiye, yangınlara ortalama 6,10 dakikada müdahale ediyor. Ancak yaşam alanlarında meydana gelebilecek yangınlarda, itfaiye ekipleri, olay yerine ulaşmadan önce yangın pompaları ile yangına müdahale ederek, 6,10 dakika olan müdahale süresini kısaltabilir ve böyleceyangınların neden olduğu zararları minimuma indirebilirsiniz. Erken müdahale yapıların korunması ve binada yaşayan insanların güvenli bir şekilde olay yerinden tahliye edilmesi açısından büyük önem taşıyor.

Pompa sektörünün lider markası Masdaf, yangın pompası segmentinde de müşterilerine yüksek verimli ve güvenli çözümler sunuyor.

Günlük, haftalık, aylık ve yıllık bakım önemli

Binalarda ve endüstri tesislerindeki sulu yangın söndürme sistemlerinin basınçlandırılmasında kullanılan yangın pompaları ile yangın felaketine zamanında müdahale etmek mümkün. Ancak yaşam alanlarında bulunan yangın pompalarının her an yangın olacakmış gibi çalışmaya hazır bir şekilde tutulması ve bunun sağlanabilmesi için de günlük, haftalık, aylık ve yıllık bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekiyor. Bu nedenle Masdaf, satışını gerçekleştirdiği yangın pompaları için müşterilerine yıllık bakım sözleşmesi öneriyor. Çünkü ürün kalitesi ve devreye alma sürecinde sunulan hizmet kalitesi kadar satış sonrası süreçte alınacak hizmet kalitesi de büyük önem taşıyor. Masdaf bu kapsamda yedek parça gerektirmeyen onarımlar için müşterilerinden işçilik ücreti almıyor. Periyodik bakımlar sayesinde sistemin ve pompaların kullanım ömrü uzuyor, verimliliği artıyor ve arıza yapma olasılığı azalıyor. Sözleşme süresince meydana gelen arızaların onarımı için gerekli yedek parça kullanımında indirimli fiyatlar uyguluyor. Masdaf, bakım sözleşmeli cihazlara verilecek teknik danışmanlık hizmetlerini de ücretsiz olarak sunuyor. Cihaz kullanıcılarına yönelik oryantasyon ve kullanıcı eğitimlerini ücretsiz olarak veriyor. Sistem ve cihazlara ilişkin teknik bilgileri sürekli kayıt altında tutarak, ürünün geçmişe dönük teknik sicilini çıkarabiliyor. Böylece sistemin tamamen Masdaf güvencesinde ve güvenli bir şekilde çalışması sağlanıyor.

Global standartları karşılayan teknoloji

Masdaf, doğal afet ve benzeri risklere karşı korunmak üzere mühendislik çözümleri sunan ve dünyanın en büyük sigorta şirketi olan FM ve ürünlerin güvenlik ve emniyeti ile ilgili konularda tüketicilere; test, belgelendirme ve takip denetim hizmetleri sunan ULtarafından sertifikalandırılan “Yangın Pompaları” ileTürkiye’de ilk kez, dünya sıralamasında ise sekizinci olarak UL ve FM sertifikasını alan firma unvanına da sahip bulunuyor.

Masdaf’ın deneyimli mühendisleri, sadece pompa seçimini değil, pompanın tamamlayıcı ekipmanları olan; kontrol panosu, motor seçimlerini de özenle yapıyor. Satış sonrası hizmetler ekibi de ilgili standartlara uygun bir şekilde devreye alma hizmeti veriyor.

Yangın pompaları segmentinde de müşterilerine güvenilir çözümler sunan Masdaf, yurt içinde ve yurt dışında birçok binada yangın felaketine karşı zamanında müdahale imkânı sunarak, yangın ve can güvenliği sağlıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Hazine’den ‘menkul satışlarda TL zorunluluğu’ açıklaması

HIZLI YORUM YAP