van haber

a

Web Tasarımı Nedir?

Bir amaç doğrultusunda belirli ilkeler kullanılarak yapılan, düzenlenen, yapılanma ve düzenlenme işleminin uygulamaya konulması sonucunda tasarımın yazılıma dönüşmesidir. Yapılan tasarım işlemleri sonucunda internet kullanıcılarının girebileceği bir web tasarım ortaya çıkar. Web sitesinin tasarlanmasında yapılan işlemler sayesinde kullanıcılar bu sitelere giriş yapabilirler. Web tasarımı yaparken düzen esastır. Tasarım işleminde kullanılacak grafik ve metinler tasarlayanın elinde düzen bulmalıdır.

Web siteleri internet kullanıcılarının aradığı bilgiye ulaşmalarını sağlamalıdır. Web sitesinin tasarlaması sırasında kullanılan veya kullanılacak renklerde önem arz eder. Renklerin uyumu web tasarım çekici kılınmalıdır. Renklerin; kişiliği, markayı ve kaliteyi belli etme gibi özellikleri olduğundan renkler dikkatli seçilmelidir. Web sitesinde kullanılacak fotoğraflar, logolar, simgeler sıkışık olmamalı, web sitesinin sayfa açılımını engellememelidir. Web sitesinde kullanılacak içerik, internet kullanıcılarına istediğini vermeli, doğru bilgi içermelidir. Web tasarımı yaparken çeşitli yazı tipleri ile sitenin çekiciliği arttırılabilir. Web tasarımı yaparken, internet kullanıcılarının bireysel ve toplumsal istekleri göz ardı edilmemelidir.

Web Tasarımının Önemi

Günümüz dünyası internet ve sosyal medya dünyasıdır. Bu yüzden web sitelerinin çekici olması önem arz etmektedir. Web sitelerinin çekici kılınmasında web tasarım son derece önemlidir. Web sitesi sadece düz içerik içermemelidir, düz içerik içeren web siteleri internet kullanıcılarının ilgisini çekmemektedir. Fotoğraf, video gibi materyalleri yüksek çözünürlükte internet kullanıcılarına sunmalıdır. Web tasarım şirketleri kurumların internet ve sosyal medyada kendilerini en iyi şekilde ifade etmelerini ve kitlelere ulaşmasını sağlar. Web tasarımı sağladığı faydaların yanında gayet uygun ve makul bir ücrete yapılmaktadır.

Biltek web tasarım şirketi kurumların internette ve sosyal medyada var olmasını sağlarken, aynı zamanda bütün bu işlemleri son derece güvenli bir şekilde yapar. Web sitesinin tasarımı yapılırken photoshop üzerinden taslak oluşturma işlemi yapılır. Photoshop üzerinden taslak oluşturulduktan sonra Dreamweaver adlı programda taslak kodlanır ve programa dönüşmesi sağlanır. Son olarak da kodlanan programın çalışıp çalışmadığı test edilir. Web tasarımına kurumlar kadar bireysel müşterilerde ilgi göstermektedir. Web tasarımı yapılırken, oluşturulacak web sitesinin hangi amaca hizmet edeceği, sitede neler içereceği veya neler içermeyeceği önemlidir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İlişkinizi farklı bir boyuta taşıyın! Nasıl mı? tabi ki de helenibutik.com sayesinde

HIZLI YORUM YAP