van haber

a

TEGV’den ‘çevre ve iklim’ temalı proje

TEGV’in P.E.N.A. projesiyle çevre ve iklim teması ile ilgili projeler üretilecek.

İSTANBUL (İGFA) – Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 2021 yılı başında Bank of America iş birliği ile başlayan ve yılın sonunda tamamlanan projesi Youth Online Design Academy’nin (Y.O.D.A.) ardından projenin devamı olarak ‘Çevre ve Doğa İçin Projeler/Projects for Environment and Nature Action (P.E.N.A.)’ projeyi başlattı.

Çocuklar ve gönüllülerin dünyanın sorunlarına çözüm üretmek için yaratıcı fikirlerini projelere dönüştürdüğü Y.O.D.A. projesinin ardından başlatılan P.E.N.A. projesinde de TEGV gönüllüleri, çevre ve iklim temasıyla ilgili projeler üretecek, öğrendiklerini çocuklarla paylaşacaklar. Y.O.D.A. projesi kapsamında 1000’den fazla gence ve 600’den fazla çocuğa problem odaklı düşünme ve proje geliştirme eğitimleri veren TEGV şimdi yeni bir projeye imza atmış olmanın mutluluğunu yaşıyor.

P.E.N.A. projesinin ilk konuğu 14 yaşındaki iklim aktivisti Atlas Sarrafoğlu oldu. TEGV gönüllülerine iklim aktivisti olma yolculuğunu anlatan Sarrafoğlu, ardından kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

TEGV gönüllüleri ve öğrencilerle bir araya gelmiş olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirten Sarrafoğlu, iklim aktivisti olmaya nasıl karar verdiğini, dünya da yaşanan belirgin çevre sorunlarının neler olduğunu, diğer ülkelerdeki çevre aktivistleri ile bir araya gelme ve global gösteriler yapma hikayelerini ve eğer çevre için bir şeylerin ucundan tutmak istenirse neler yapılabileceği konularında paylaşımlarda bulundu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Türkiye genelinde çarşı ve mahalle bekçileri alınacak

HIZLI YORUM YAP