van haber

a

Sivaslılar ve Karadenizliler Ramazan etkinliklerinde coşku dolu anlar yaşadı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan Etkinlikleri kapsamında Sivaslılar ve Karadenizliler gecesi düzenlendi. Ramazan Ayı’nın 22’inci gününde Sivaslılarla buluşan Haluk Gülsoy ve Enver Merallı Sivaslılara unutulmaz bir gece yaşatırken, Karadenizliler gecesinde de kemençe eşliğinde söylenen türküler unutulmaz anlara sahne oldu.

Ramazan Ayı’nı Karaalioğlu Parkı içinde kurduğu etkinlik alanındaki organizasyonlarla dolu dolu yaşatan Büyükşehir Belediyesi hemşeri geceleriyle Antalya’da yaşayan vatandaşların memleket özlemlerini bir nebze azaltıyor. Her gece farklı bir hemşeri gecesinin yer aldığı etkinliklerde Sivaslılar ve Karadenizler gecesi düzenlendi. Ramazan Ayı’nın 22’inci gününde Sivaslılarla buluşan Haluk Gülsoy ve Enver Merallı Sivaslılara unutulmaz bir gece yaşatırken, Karadenizliler gecesinde de Ahmet Ekşioğlu’nun kemençe eşliğinde söylediği türküler unutulmaz anlara sahne oldu.

BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR

Sivaslı sanatçı Haluk Gülsoy, Ramazan coşkusunu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramıyla ikiye katladıklarını ifade ederek, “Ben bir Sivaslı olarak bu güzel Sivaslılar gecesinde aranızda olmaktan gurur duyuyorum. Sayın Muhittin Böcek’e bu güzel geceyi bize hazırladığı için çok teşekkür ediyorum” dedi.

RAMAZAN BAYRAMLARINI KUTLADI

Sanatçılar Haluk Gülsoy ve Enver Merallı’ya çiçek takdim eden Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Doçent Dr. Önder Bilgin, Sivaslıları Başkan Muhittin Böcek adına selamladı. Bilgin “Ramazanın sonuna yaklaşıyoruz. Memleketimizin her köşesinden çok değerli insanlar Antalya’da yaşıyorlar. Ve Antalya Büyükşehir Belediyesi himayelerinde yapılan ramazan etkinliklerinde Sivaslı hemşerilerimizi misafir etmenin onurunu yaşıyoruz” diye konuştu.

KARADENİZLİRE AHMET EKŞİOĞLU İLE COŞTU

Ramazan Ayı’nın 23’üncü gününde düzenlenen Karadenizliler gecesinde ise Hazma Albayrak’ın kemençe dinletisi ile başladı. Ardından sahne alan Karadeniz’in sevilen sanatçısı Ahmet Ekşioğlu alana gelen Karadenizlilere unutulmaz bir gece yaşattı. Karadeniz’in kimi zaman hüzünlendiren kimi zaman insanı eğlendiren yöresel türküleri vatandaşların memleket hasretini giderdi. Karadenizliler Gecesi sonunda Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Güven Ulutekin, sanatçı Ahmet Ekşioğlun’u muhteşem gece için tebrik ederek çiçek takdim etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Büyükşehir’in satranç turnuvası sona erdi

HIZLI YORUM YAP