van haber

a

Şırnak’ta 20 mağara ve 35 sığınak imha edildi!

Şırnak İl Jandarma Komutanlığı’nca Gabar ve Cudi Dağı bölgelerinde gerçekleştirilen operasyonlarda; bölücü terör örgütüne ait 20 mağara ve 35 sığınak imha edildi.

ANKARA (İGFA) – İçişleri Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre Şırnak’ta Gabar ve Cudi Dağı bölgelerinde terör örgütlerine yönelik operasyon gerçekleştirildi.

Operasyonlarda bölücü terör örgütüne ait 20 mağara ile 35 sığınak imha edildi.

İmha edilen mağara ve sığınaklar içerisine gizlenmiş; 3 adet AK-47 Kalaşnikov P.Tf., 1 adet RPG-7 roketatar, 1 adet Law silahı (dolu), 1 adet av tüfeği, 200 adet el bombası,10 adet roketatar mühimmatı,1 adet aydınlatma mühimmatı,5 adet G-3 P.Tf. şarjörü, 2 adet RPG-7 roketatar antitank mühimmatı, 2 adet sevk fişeği, 1 adet Kes.Niş.Tf. şarjörü, 1 adet güneş paneli, çok sayıda muhtelif gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Şırnak İl Jandarma Komutanlığı’nca ele geçirilen silah ve malzemeler muhafaza altına alınırken, diğer malzemeler yerinde imha edildi.

Bakanlık, terörle mücadele operasyonlarına bölge halkının da desteği ile inançlı ve kararlı şekilde devam edeceğini kaydetti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bursa İznik Gölü için ‘Mavi Bayrak’ hazırlığı

HIZLI YORUM YAP