van haber

a

Schneider Electric ve Bloomberg HT İş Birliğinde ‘Elektrik 4.0’ Program Serisi 22 Nisan’da Başlıyor

Schneider Electric ve Bloomberg HT;
Sıfır Atık, Sıfır Karbon ve Sıfır Emisyon için
Elektrik 4.0 Dünyasının Kapılarını Aralıyor

  • Schneider Electric ve Bloomberg HT iş birliğinde Elektrik 4.0 program serisi, sıra dışı konu başlıkları ve alanında uzman konuklarıyla, 22 Nisan’dan itibaren her hafta cuma günü saat 13.00’da canlı olarak yayınlanacak.
  • Gizem Uzuner’in sunuculuğunu üstlendiği programın ilk konuğu Schneider Electric Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölge Başkanı Bora Tuncer olacak.

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, Bloomberg HT ile ‘Elektrik 4.0’ özel program serisi için iş birliğine imza attı. Bu özel program serisiyle sürdürülebilir iş ve yaşam modelleri oluşturmak üzere Elektrik ve Dijitalleşmeyi bir araya getiren Elektrik 4.0’ın sunduğu fırsatlar ve gelişim alanları paylaşılacak. 13 hafta sürecek olan program, 22 Nisan itibariyle cuma günleri saat 13.00’da Gizem Uzuner’in sunuculuğunda canlı olarak gerçekleştirilecek ve her hafta alanında uzman bir konuk Elektrik 4.0’a dair en son verileri ve bilgileri aktaracak.

Elektrik 4.0 özel programın ilk konuğu ise Schneider Electric Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölge Başkanı Bora Tuncer olacak. Bu iş birliğinin Türkiye’nin Elektrik 4.0 ile enerji ve dijitalleşmenin sağladığı sıra dışı gelişim fırsatlarını yakalamasına hizmet etmesini hedeflediklerini dile getiren Tuncer; “Bugün hem işimizin geleceği hem de gezegenimizin sürdürülebilirliği için enerji ile olan ilişkimizi gözden geçirmeli ve enerjiyi daha ‘yeşil’ yani elektrikli ve daha ‘akıllı’ yani dijital hale getirmeliyiz. İş dünyası 18. yüzyılda, elektriğin pratik kullanımıyla evrimine başladı, bunu Elektrik 1.0 olarak adlandırabiliriz. 19. yüzyılda ilk aşama güç santralleri ile Elektrik 2.0 ve silikonun keşfi sayesinde hem dijitalleşmenin hem de yenilenebilir enerjinin ilk adımları ile Elektrik 3.0 dönüşümünü yaşadık. Şimdi ise Elektrik 4.0 adını verdiğimiz son fazda elektrik ve dijitalleşme bizi 2050 net sıfır hedeflerimize ulaştıracak yeni elektrik ve enerji dünyasının inşasına olanak sağlıyor. Bu, her alanda köklü bir dönüşüm anlamı taşıyor ve Schneider Electric olarak bunun mümkün olduğunu her gün gerçekleştirdiğimiz sıra dışı çalışmalarla kanıtlıyoruz. Ancak bu dönüşüm tek tek kurumların değil, geniş ekosistemlerin dönüşümü ile gerçek değerine ulaşacak. Dolayısıyla hem ekonomik hem de çevresel ve toplumsal anlamda hedeflerimize ulaşmamıza ışık tutacak olan Elektrik 4.0’ın her yönüyle tartışılması ve anlaşılması kritik önem taşıyor. Bloomberg HT’nin bu anlamda birleştirici bir rol üstlenmesinden ve uzmanların eşliğinde Türkiye’nin gündemine Elektrik 4.0’ı getirmesinden memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Türkiye ve uluslararası arenadan konuşmacıların ağırlanacağı Elektrik 4.0 program serisinde e-mobiliteden akıllı şehirlere, finans ve ulaşımdan yenilenebilir enerjiye yeni dünyanın tüm yapı taşları ele alınacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İşletmeler için Kubernetes’i kullanmak neden avantajlı?

HIZLI YORUM YAP