van haber

a

Küçüklerden Büyük Davranış

Yavuz Selim İlkokulu 4-A Sınıfı, Hayat Ağacı Derneğinden yardım alan ihtiyaç sahibi kimselere yardım etmek amacıyla kumbarada para biriktirdi. Okul Müdürü Süleyman Öcalan, sınıf öğretmeni ve öğrenciler, topladıkları yardımı teslim etmek amacıyla Hayat Ağacı Derneği’ni ziyaret etti.

Sivas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ümit Hüseyin Çelik, misafirlere eşlik ederek Hayat Ağacı Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Gıda Bankasının çalışma yapısı hakkında bilgi verdi.

Gıda Bankasını yerinde gören 4. sınıf öğrencileri, topladıkları para yardımı ile ihtiyaç sahiplerine katkı sağlayacakları için mutlu olduklarını söylediler.

Yavuz Selim İlkokulu Müdürü Süleyman Öcalan, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın önemini anlatmak amacıyla ikinci dönemden itibaren gönüllülük esasıylaı bir yardım kampanyası düzenleyip bunu Ramazan ayında teslim etmek istediklerini ifade etti.

Hayat Ağacı Derneğinde yapılan sayımın ardından Yavuz Selim İlkokulu Müdürü 4-A Sınıfı öğrencilerinin şimdiye kadar toplam bin 771 TL para topladığı tespit edildi. Toplanan yardımı teslim eden öğretmen ve öğrencilere bağış makbuzu verildi. Sivas’ta kurumsal bir yardım kuruluşunu ilk kez gezen öğrenciler, büyük bir heyecanla-buraya yardım etmenin mutluluğunu yaşadı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Eyüp Ensari Camii’ne destek

HIZLI YORUM YAP