van haber

a

KKTC’de ‘Güzel Sanatlar Ocak’ sergisi

Resim, heykel, seramik ve baskı resimlerden oluşan “Güzel Sanatlar Ocak Sergisi”, KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy’un katılımıyla Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda açıldı.

KKTC (İGFA) – Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğretim elemanlarının, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için özel olarak hazırladığı 42 eserden oluşan “Güzel Sanatlar Ocak Sergisi”, KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy tarafından Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda açıldı.

Kıbrıs Modern Sanat Müzesi’nin 407’nci sergisi olan ve Yakın Doğu Üniversitesi’nin ödüllü sanatçı akademisyenlerinin resim, heykel, seramik ve baskı resimlerinden oluşan eserleri bir araya getiren sergi, 06 Mayıs’a kadar ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Güzel Sanatlar Ocak Sergisi’nin açılışında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy, Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel’in öğrencilik yıllarından hocası olduğunu vurgulayarak başladığı konuşmasında, Dr. Suat Günsel’i her zaman bu ülke için yeni ufuklar açan insanlardan biri olarak tanımladı.

Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Aygenç ise, “Yakın Doğu’nun inşa ettiği her başarının harcında büyük bir emeğin yanı sıra, aşk vardır. O nedenle, bugünkü konuşmamı sanat ve aşk üzerine temellendirdim” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yunanistan’da asgari ücrete ikinci zam

HIZLI YORUM YAP