van haber

a

Kim Akıllı Kim Deli Oyunu Sergilendi

Kemer Belediyesi Gönüllüler Topluluğunun oluşturduğu tiyatro grubu, “Kim akıllı kim deli” isimli oyununu sergiledi.
Emine Öneyin yazıp yönettiği iki perdelik oyunda 20 kişilik tiyatro gönüllüsü Kemer Belediyesinin destekleriyle Kemer Belediyesi Kültür Salonunda izleyici karşısına çıktı.
Tiyatroyu izlemeye gelen davetliler, güzel bir akşam yaşayarak adeta sanata doydu.
Oyunun yazarı ve yönetmeni Emine Öney, yaptığı açıklamasında, sanatın her şeyin üstünde olduğunu belirterek, 5 ay önce tiyatro grubundaki kimsenin birbirini tanımadığını anlattı.
Öney, sanatın, dil, din, ırk ayrımı olmadığını ve siyaset üstü olduğuna değinerek, “İnsanlar bir araya geldi ve bir şeyler yapmaya çalıştı. Tiyatro çalışmalarımız devam edecek. Gelen tüm tiyatroseverlere teşekkür ediyorum. Her konuda bize yardım eden Kemer Belediyesi teknik ekibine çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Tiyatro grubundaki lise öğrencisi Efe Dursun da tiyatroya sahne arkasında uyuyarak başladığını belirterek, oyunun yazarı ve yönetmeni olan Emine Öney’e desteklerinden dolayı teşekkür ettiğini söyledi.
Tiyatrocu Bilal Yaman ise Emine Öney’e desteklerinden dolayı teşekkür ederek, herkesi oyunu izlemeye davet ettiğini anlattı.
Tiyatrocu Emine Karakoyunlu, gönüllüler olarak yaklaşık 5 önce çıktıkları yolda çok heyecanlı olduklarını anlatarak Kemer Belediyesine desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Tiyatrocu Mustafa Atsız, gönüllüler olarak ilk başta kimsenin birbirini tanımadığını anlatarak, “Sonradan kaynaştık. Oyunumuz çok güzel bir oyun. Umarım herkes beğenmiştir. İlerde daha iyilerini yapacağımıza inanıyorum.” dedi.
Tiyatrocu Gülsun Tuncer, Kemer Belediyesinin gönüllüler grubu olarak bir araya geldiklerini aktardı. Toplamda 20 kişilik amatör bir grup olduklarını ifade eden Tuncer, “Özverili bir çalışma sonucunda güzel bir oyun ortaya çıkardık. İzleyicimizin karşısına çıktık. Hatalarımız olduysa bizi affetsinler.” diye konuştu.
Tiyatro oyununun 24, 28, 29 Nisan, 7, 8, 15, 20, 21, 28, 29 Mayıs, 3, 4 Haziran tarihlerinde sahneleneceği belirtildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Edremit’te 23 Nisan Çocuk Şenliğine Yoğun İlgi

HIZLI YORUM YAP