van haber

a

Kilis PTT Başmüdürlüğüne yolsuzluk iddiası

Dün eski çalışan kendisini PTT Başmüdürlüğü çatı katında yapılan yolsuzluklardan dolayı intihar etmekle tehdit etti.

KİLİS İGFA- İşten çıkarıldığı için intihar girişiminde bulunan şahıs, PTT Başmüdürlüğü’nde yolsuzlukların yapıldığını, bunu tespit ettiklerini, ellerinde görüntülerin olduğunu dile getirerek intihara kalkıştı. Kilis PTT Başmüdürlüğü’nde 12 yıldan beri taşeron olarak görev yaptığını dile getiren M.G. yapılan haksızlıklara ve yolsuzluklara daha fazla dayanamadıklarını seslerini yükselttiklerinden dolayı işten çıkarıldıklarını dile getirdi. İntihar etmek için çalıştığı kurumun çatısına çıkan M.G. burada bağırarak yapılan yolsuzlukları ve usulsüzlükleri anlattı.

M.G. ifadelerinde; “Ben 12 yıldan beri PTT Başmüdürlüğünde çalışıyorum. Bu kurumda Müdür tarafından ciddi anlamda yolsuzluklar yapılıyor. Kendisine kaç sefer dedim haksızlık yapmayın, hukuksuzluk yapmayın kafamı kesseniz de ben doğrulardan başkasını söylemem. Elimde görüntüler var, aldığımız kayıtlar var. Bana önemli evrakları kaloriferlerde yakmam için bizzat kendisi talimat verdi. Ben elimde ki bilgi ve belgelerin hepsini Ulaştırma Bakanlığı’na ve PTT Genel Müdürlüğü’ne ulaştırdım. Ama oralardan hiç bir netice alamadığım gibi bize ‘Siz ne yaparsanız yapın benim Ankara’da adamım var’ dedi. Görüntüleri kayıp ettiriyor, sildiriyor. PTT içerisinde hiç kimse rahat bir şekilde çalışamıyor, çalışanlara mobbing uyguluyor. Biz haksızlıklara hukuksuzluklara karşı çıktığımız için 3 taşeron işçisi işten çıkarıldık. Ben çocuğuma akşam bir ekmek dahi alamıyorum. Bu Ramazanlık mübarek günde bayrama yakın işten çıkarıldık. Ben işsiz kaldım, işim yolsuzluk yapan birisi tarafından elimden alındı. Adalet istiyorum, hakkımı arıyorum bunlar olmazsa kendimi öldürmek istiyorum” dedi.

Kilis’te olay mahallinde bulunan basın mensupları intihar girişimi ve açıklanan iddiaları PTT Başmüdürü Abdullah Nebioğluları’na sormak istediler. PTT Başmüdürü güvenlik görevlisi aracılığı ile müsait olmadığını ve basın mensupları ile görüşmeyeceğini basını kabul etmeyeceğini söylettirdi. M.G., polisin ikna çalışmaları sonucunda intihardan vazgeçirilerek ifadesi alınmak üzere Polis Merkez Amirliği’ne götürüldü.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

‘Kinder Schoko Bons’ ürünlerine toplatma kararı

HIZLI YORUM YAP