van haber

a

İzmir Suluboya Ressamları Derneği Başkanlığına Mona Muzo Seçildi

İzmir Suluboya Ressamları Derneği Derneği’nin 7. Olağan Genel Kurul’u dernek binasında gerçekleştirildi. Dernek başkanlığına üç yıllığına Muzaffer Bektaş (Mona Muzo) seçildi. Tek adayla gidilen seçimde üyelerin isteğiyle seçilen Muzaffer Bektaş, “Bu bayrak değişiminde beni başkanlığa layık gördüğünüz için bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

İzmir Suluboya Ressamları Derneği’nde üç dönem üst üste başkanlık görevini yürüten Nimet Topkaç da, “2000 yılından beri derneğimizin yönetiminde, son sekiz yılda da başkanlığını yürüttüğüm görevi, genç, donanımlı ve güçlü Muzaffer Bektaş’a devrettim. Her etkinlik benim için coşku ve sevinç duymaktı. Sevinç duymayı Spinoza felsefesiyle sonsuz sevince dönüştürmeyi amaçladım, gözlerim kapalı bayrağı emin ellere verdim. Mona Muzo ve ekibi Nilay Dirik, Müzeyyen Gökmen, Okan Akşit, Gülfer Tellaloğlu’nu kutluyor başarılar diliyor, sevgiyle kucaklıyorum. Görev süremizce birlikte yürüdüğümüz, zorluk, yorgunluk ve sevinçleri paylaştığımız yönetim kurulu dostlarım Mülkiye Baysan, Huriye Tamer, A.Umur Somalı, Mine Çallıoğlu ve Tolunay Yıldızhan’a sonsuz teşekkürler ederim. En büyük teşekkürlerimiz bizlere büyük destek veren siz değerli üyelerimize. Herkesi tüm sevgimle içtenliğimle kucaklıyorum. Sevgi ve sanatla kalalım” diye konuştu.

Göreve yeni seçilen, İzmir Suluboya Ressamları Derneği yeni başkanı (Mona Muzo) Muzaffer Bektaş, teşekkür konuşmasında şunları söyledi:

“Derneğimiz fedakârlık, özveri, çıkar gözetmeksizin sanatın ve sanat üreten toplumun her kesimini kucaklayan; sevgi, saygı, hoşgörü, eleştiri ve özeleştiri temelleri üzerinde kurulan yenilenmeye açık, şeffaf ileriye doğru atılım yapan, insanların gelecek beklentilerine yön veren bir dernektir. Bugüne kadar, bu bayrağı taşıyan başta başkanımız Nimet Topkaç ve yönetim kurulu ekibi Huriye Tamer, Mine Çallıoğlu, Mülkiye Baysan, Umur Somalı’ya derneğimize büyük başarılar ile bugüne getirmesinden dolayı şükranlarımızı sunuyorum. Sanat ve İzmir Suluboya Ressamları Derneği adına harika işler başardınız bu vefakâr ve maddi manevi büyük sorumluluk taşıyan tavrınız için de tebrik ve teşekkür ediyorum. Dernek yönetmek ciddi bir sorumluluktur. Bu da çok iyi maddi olanaklar, geniş zaman ve bunlarla başa çıkacak güçlü bir yapı gerektirir. Sizler bunu bugünümüze kadar gerçekleştirdiniz. Umarım bundan sonra da bizler derneğin yeni yönetimi başkan olarak ben ve yönetim kurulu üyelerim Nilay Dirlik, Müzeyyen Gökmen, Okan Akşit ve Gülfer Tellaloğlu ile birlikte emanet ettiğiniz bayrağı aynı ciddiyet ve sorumluluk bilinci ile daha ileriye taşıyabiliriz. Nazım Hikmet’in de dediği gibi ‘Bir ağaç gibi özgür ve hür, bir orman gibi kardeşcesine’. Hareket etmek lazım. Başta Nimet Hanım’ın ve siz dernek üyelerimizin takdirlerinize ve tercihlerinize layık olmaya çalışacağız. Her birinizi sevgiyle selamlıyorum. Teşekkürlerimi sunuyorum.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kiss FM’in ikinci NFT Sergisine Ünlü Kadınların Dudakları Damga Vuracak

HIZLI YORUM YAP