van haber

a

İzmir Karabağlar Belediyesi’nden gazi ve yakınlarına iftar

Karabağlar Belediyesi, geçen hafta şehit aileleri için düzenlediği iftarın ardından dün de gaziler ve yakınları için iftar gerçekleştirdi.

İZMİR (İGFA)- Karabağlar Müftüsü Fahri Tüfekçioğlu’nun okuduğu duayla oruçların açılmasının ardından konuklara seslenen Karabağlar Kaymakamı Cemil Özgür Öneği, “Siz kahraman gazilerimizin, aziz şehitlerimizin, bu vatan için yapmış oldukları fedakarlıkları ödedikleri bedelleri unutmamız mümkün değil. Bu ülke sizlere çok şey borçlu” dedi.

“HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”

Başkan Selvitopu da, Türkiye Cumhuriyeti ayaktaysa ve diğer dünya ülkeleriyle kıyasıya rekabet edebiliyorsa, bunu şehit ve gazilerine borçlu olduğunu vurguladı. “O şehitler ki Çanakkale’de yedi düvele karşı canlarını siper ettiler ve ülkemizi bugünlere getirdiler” diyen Başkan Selvitopu, şöyle konuştu:

“Daha sonraki yıllarda da çok değerli gazilerimiz, bu ülkenin ayakta durması için canlarını gözlerini bile kırpmadan siper ettiler. O nedenle tüm gazilerimizi buradan saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Sizler bizlerin, bu ülkenin gözbebeğisiniz. Bu nedenle sizlerin ve ailelerinizin yanında durmaya devam edeceğiz. Buradan tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, tüm gazilerimize sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.”

Ramazan’ın barışın, hoşgörünün, sevginin ve saygının yoğun olarak yaşandığı bir ay olduğunu hatırlatan Başkan Selvitopu, “Bu ayın ülkemize birlik ve beraberlik getirmesini diliyorum. Koşullar ne olursa olsun Anadolu halkı birlik ve beraberlik duygusunu kaybetmeyecek, bu anlayışla ülkemizi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ilelebet yaşayacaktır” dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İzmir Şube 2. Başkanı Gazi Albay Koray Akalın ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği İzmir Şube Başkanı Gazi Mehmet Gökmen de konuşmalarında, Başkan Selvitopu ve iftarın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

İftarın sonunda Türkiye Muharip Gaziler Derneği İzmir Şube Başkanı Gazi Mehmet Gökmen ve yönetim kurulu üyeleri, Başkan Selvitopu’na çiçek verdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Rize Ziraat Odası başkanlarında ÇAYKUR’a ziyaret

HIZLI YORUM YAP