van haber

a

İSİB, Aquatherm Prag Fuarı’na Info Stand ile Katıldı

Aquatherm Prag Fuarı, 19-22 Nisan 2022 tarihleri arasında Çekya’nın başkenti Prag’da gerçekleştirildi. İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği’nin (İSİB) Info Stand ile iştirak ettiği fuara ağırlıkta Doğu Avrupa ülkelerindeki taahhüt, inşaat ve ithalat firmaları katıldı.

İSİB Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Bakanay ve Zeki Özen’in de katıldığı fuarda Türkiye’den katılımcılar İSİB standında görüşmelerini ve toplantılarını gerçekleştirdi. Fuarın süresince İSİB Yönetim Kurulu üyeleri ve yöneticileri, Eurovent başta olmak üzere Çekya Soğutma ve Klima Derneği ve Slovakya Bilim ve Teknik Dernekleri Birliği yönetici ve yetkilileri ile karşılıklı görüşmeler yaparak ülkeler arası bilgi alışverişinde bulundu.

Aquatherm Prag Fuarı’nın ısıtma, enerji ve teknoloji ekipmanlarından yenilenebilir enerji kaynaklarına ve tesisat sistemlerine kadar pek çok ürün grubuna ev sahipliği yaptığını ifade eden İSİB Yönetim Kurulu Üyesi Murat Bakanay, şunları söyledi: “Doğu Avrupa ülkeleri ve özellikle Çekya bizim için hedef ihracat pazarlarımızdan biri. Çekya sektör ithalatından aldığımız paya baktığımızda 20. sırada bulunuyoruz. En fazla ihracatımız ısıtma ürün gruplarında ve 7. sıradayız. Çekya’da geçen yıl pazar payımızı bir önceki yıla göre yüzde 22 oranında artırdık. İklimlendirme sektöründe 19 Milyar USD civarında ticaret hacmi olan Çekya’ya bu yıl ihracat oranımızı daha da artırmak adına tüm paydaşlarımızla çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz. Önümüzdeki dönemde sektörel bir ticaret heyeti organizasyonu yapabiliriz. Bu fuar bundan sonraki faaliyetlerimiz için bir başlangıç ve altyapı çalışması oluşturdu. Fuar göreceli olarak sektör açısında küçük olmasına rağmen çok hareketli geçti. İSİB olarak sektörümüz firmalarını fuar süresince standımızda ağırlamaktan ve görüşmelerine ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduk.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Zorlu Enerji Perakende Elektrik Satış Şirketi-OEPSAŞ kadın-erkek çalışan sayısını eşitlendi

HIZLI YORUM YAP