van haber

a

Harran Üniversitesi’nden Uluslararasılaşma Adına Büyük Bir Adım Daha

Dünyanın sayılı üniversiteleri arasında yer alan Bahreyn Körfez Üniversitesi (Arabian Gulf University) ile Harran Üniversitesi arasında eğitim alanında ortak çalışma konularında işbirliği yapıldı.

Bu kapsamda Körfez Üniversitesi ve Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi arasında ‘İletişim Becerileri Eğitimi Çalıştayı’ düzenlendi.

Çevrim içi olarak gerçekleşen ilk çalıştayda, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cahit Kaya ve Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi ve aynı zamanda Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (HARÜSEM) Müdürü Doç. Dr. Ahmet Göçen tarafından Körfez Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine yönelik “Yönetim, Etik ve Profesyonelizm” konularında birer sunum gerçekleştirildi.

Çalıştayda ayrıca ilerdeki günlerde Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri tarafından iletişimin ne olduğu, iletişim türleri, dinleme becerileri, iletişimde pozitif ve negatif ipuçları, iletişim geliştirilmesi ve yönetim becerileri konusunda Körfez Üniversitesi öğrencilerine eğitimler verilmesi de planlandı.

İşbirliği kapsamında yapılacak çalıştayın ikinci oturumu ise HARÜSEM tarafından yürütülen Üstün Zekâlı ve Yetenekli Öğrenci Eğitimi üzerine olması kararlaştırıldı. İki üniversitenin arasındaki ortak çalışmalar yıl boyunca sürecek.

Harran Üniversitesi uluslararası alanda önemli çalışmalarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor

Konu hakkında bir açıklama yapan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik; “İki üniversiteden ilgili fakültelerin ortak ders, çalıştay ve deneyim paylaşımını yapabilecekleri bu ortak oluşum, iki kurumun uluslararasılaşması çalışmaları kapsamında attıkları önemli bir adımdır.

Üniversitemizde farklı kurumlar ve üniversiteler ile işbirliği kapsamında öğretim üyelerimize destek olmaya devam ediyoruz. Böylece hızlı işbirlikleri gelişiyor. Hocalarımız işbirliği konusunda yoğun bir çalışma içerisindedirler. Bu kapsamda emeği geçen Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mahmut Işık, Program Sorumlusu Öğretim Üyelerimiz Doç. Dr. Cahit Kaya ve Doç. Dr. Ahmet Göçen başta olmak üzere destek veren tüm Eğitim Fakültesi hocalarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Osmangazi’nin ilim yuvaları

HIZLI YORUM YAP