van haber

a

GGG50 Sfero Döküm Nedir?
GGG50 sfero döküm bir çeşit küresel grafitli dökme demirdir. Çeşitli mekanik, fiziksel ve kimyasal yapılarda kendini gösterebilir. Küresel grafitli dökme demir türleri içerisinde GGG50 sfero döküm, çok rağbet edilen bir malzemedir. Sahip olduğu fiziksel ve kimyasal özellikler sayesinde popülerliğini devam ettirmektedir.
Isıl işleme tabi tutularak sertleştirilebilen bir yapısı olan GGG50 sfero döküm, orta düzeyde kaliteye sahip bir malzemedir. Basınç durumuna karşı yüksek seviyelerde dayanıklılık sergilemektedir. Çekme dayanımı hakkında da oldukça yüksek seviyelerden bahsetmek mümkündür.
GGG50 Sfero Döküm Mekanik Özellikleri Nelerdir?
GGG50 sfero döküm üstün mekanik özelliklere sahiptir. Bu özellikleri GGG50 sfero döküm malzemeye yüksek tercih edilme imkanı sağlamaktadır. Sfero Döküm Böylece pek çok endüstriyel alanda bu dökme demir çeşidiyle karşılaşmak mümkündür. GGG50 sfero dökümün mekanik özelliklerinden şu şekilde bahsedebiliriz:
Çekme Mukavemeti: 500 N / mm2
Verim güç değeri: 320 N / mm2
Sertlik derecesi: 170-220 HB
Uzama kabiliyeti: ≥ %7
Elastik modül değeri: 170 N / mm2
Yorgunluk sınırlaması: 240 N / mm2
Darbe sönümleme: 60 CHARPY – DYM
GGG50 sfero dökümün mekanik özelliklerinin sayısal değerleri bu şekilde ölçülmektedir.

GGG50 Sfero Döküm Fiziksel Özellikleri Nelerdir?
GGG50 Sfero Döküm sahip olduğu mekanik özeliklerinin yanı sıra üstün fiziksel özelliklere de sahiptir. Bu dökme demir çeşidi, 2 mm et kalınlığındayken 280 Bar basınca kadar dayanıklılık sağlayabilmektedir. Özgül ağırlığı 7,2 g / m3 olarak ölçülmüştür. Tipik mikro yapısının sayısal değeri için %40 şeklinde bahsedilebilir. Ferrit elektrik iletim değeri hakkında 20-100 C 36,5 watt / m C söylenebilir. Termal genleşme katsayısı ise 20 – 100 C 11,10 – 6 m C olarak verilmektedir.

GGG50 Sfero Döküm Kullanım Alanları Nelerdir?
GGG50 sfero döküm malzeme yukarıda sayısal değerleri verilen özelliklere sahip oluşu ile pek çok alanda istenilen bir malzemedir. GGG50 sfero döküm otomobil sektöründe kullanım alanı bulduğu gibi inşaat ve tarım araçlarında da yaygın bir kullanım ağı bulmaktadır. Bilhassa kamyon ve traktör tarzındaki araçların parçalarında yoğun olarak tercih edilmektedir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

KADIN GİYİMDE SONSUZ SEÇENEKLER: ELBİSE MODELLERİ

HIZLI YORUM YAP