van haber

a

Foreo, Müşterilerin Yardımıyla Binlerce Ağaç Dikiyor

FOREO TO PLANT THOUSANDS OF TREES WITH THE HELP OF ITS BEAUTIFUL CUSTOMERS

İsveçli güzellik teknoloji güç merkezi FOREO, One Tree Planted ile iş birliğinde dünyanın en yüksek ormanları ve Kaliforniya’nın yeşil kanopisini yenilemeye çalışıyor.

Her yıl New Jersey büyüklüğünde bir yağmur ormanı alanı, doğrudan insan faaliyetleri sonucunda kesiliyor ve yok oluyor. Duyarsız ormansızlaşma iklim değişikliğine, biyolojik çeşitlilik kaybına, toprak erozyonuna ve sele neden oluyor ve 2030 yılına kadar dünyadaki yağmur ormanlarının yalnızca 10’u kalmış olacak. Amazon yağmur ormanları artık emebileceğinden daha fazla karbondioksit salarken, “gezegenimizin ciğerleri” nefes nefese kalıyor. İsveçli güzellik teknolojisi güç merkezi FOREO ,ormansızlaşmanın yol açtığı ekolojik krizi yavaşlatmak amacıyla One Tree Planted ile güçlerini birleştirerek ve foreo.com’dan verilen her sipariş için bir ağaç dikmeyi taahhüt ederek markanın sürdürülebilirlik kampanyası sırasında Hızla Bozulsun Diye Değil, Dayansın Diye Üretildi” kampanyasını başlatıyor

FOREO Türkiye Genel Müdürü Adnan Bećiragić bu girişimi şu sözleri ile açıklıyor; “2013’teki lansmanından bu yana FOREO’nun misyonu insanların hayatlarını daha iyi bir hale getirmek oldu. Bunun büyük bir kısmı ev dediğimiz gezegene karşı sorumlu olmaktan başlıyor. Değerli müşterilerimiz, FOREO ürünlerinin 8 yıllık kullanımdan sonra bile hala kusursuz çalıştığını ve inanılmaz pil ömrü ile yenileri kadar güzel ve temiz göründüğünü bildirdiler. Dayanıklı, yüksek kaliteli ürünler yaratarak, çevre üzerindeki ayak izimizi en aza indiriyoruz ve söz konusu sürdürülebilirlik olduğunda, kelimenin tam anlamıyla ‘ellerimizi kirletmekten’ korkmuyoruz- bu nedenle bu yıl FOREO, bu yıl Dünya Günü kampanyamız boyunca verilen foreo.com üzerinden verilen her sipariş için bir ağaç dikecek. Her dakika 2400 ağaç kesiliyor ve siz bu cümleyi okumayı bitirdiğinizde, ormanın üç hektarı daha kaybolacak,”

Amazon yağmur ormanlarına hayat vermek için yapılan onca çabaya rağmen, zamanımız tükeniyor gibi görünüyor. Ancak FOREO, İsveçli cilt teknolojisi öncüsünün binlerce ağaç dikmeyi planladığı yüksek And Dağları boyunca uzanan Polylepis ormanının kalbinde saklı bir umut görüyor.

FOREO Türkiye Genel Müdürü Adnan Bećiragić: “FOREO, girişimci ruh ve sürdürülebilir yaşam tarzı tutkusundan büyük ölçüde güç alan bir inovasyon merkezidir. Müşterilerimize teknoloji ve yenilik yoluyla tek seferlik çözümler sunmak yerine, yalnızca zamandan ve paradan değil, en önemlisi doğamızın kaynaklarından da tasarruf ederek birinci sınıf spa düzeyinde sonuçlarla evde sonsuz tedaviler sunuyoruz. İş yapma yaklaşımımız aynı felsefe üzerine kurulu, bu nedenle tek bir sorunu çözmek yerine sorunun özüne iner ve kalıcı bir çözüm uyguluyoruz. Bu projeyi, bariz ekolojik faydalarının yanı sıra, özellikle kalbimize yakın kılan şey, sürdürülebilir yerel ormanları büyütmeye, dikmeye ve yönetmeye odaklanan yerel mikro işletmeleri güçlendirme fırsatı, böylece yalnızca sürdürülebilirliği sağlamakla kalmadan, aynı zamanda yerel toplulukları da destekliyoruz.” sözleri ile FOREO’nun duruşunu bir kez daha vurguluyor.

İsveçli marka, One Tree Planted ile ortaklaşa, eski güzelliğini restore etmek ve Kaliforniya’nın yeşil gölgesini korumak umuduyla bölgenin yeniden ağaçlandırılmasını destekliyor.

One Tree Planted’in Kurucusu ve Baş Çevre Müjdecisi Matt Hill, “One Tree Planted’i başlatırken amacım, herkesin ağaç dikerek çevreye yardım etmesini kolaylaştırmaktı” diyor. “İnovasyona ve olumlu etkiye odaklanan İsveçli bir teknoloji markası olan FOREO ile ortak olmaktan gurur duyuyoruz. Ağaçlandırma projelerimizden ikisine cömert destekleri ile ormanları restore ediyor, biyolojik çeşitlilik için yaşam alanı yaratıyor ve dünya çapında olumlu bir sosyal etki yaratıyoruz.”

İsveçli güzellik teknolojisi güz merkezi, tüketici elektroniği endüstrisindeki yaygın yanlış uygulamalardan birine dikkat çekerek, kuralları çiğnemesi ve daha fazla şeffaflık talep etmesiyle tanınır hale geldi. Geçen yıl FOREO, dünya çapındaki işletmelere planlı eskimeyi durdurmaya ve güzel gezegenimizi E-atık ve plastikle dolup taşmaktan korumaya çağırdı. BM’nin Küresel E-atık Monitörü 2020’ye göre, 2019’da dünya çapında 53,6 milyon tonluk rekor bir e-atık üretildi- sadece beş yılda 21 artarak ve 2030 yılına kadar 74,7 Mt’a ulaşacağı tahmin ediliyor- sadece 16 yılda e-atık tonajını neredeyse iki katına çıkarıyor. FOREO, üstün performans ve stili korurken sadık müşterilerine 8 yıla kadar hizmet ettiği kanıtlanmış birinci sınıf yüksek kaliteli ürünler üreterek planlı eskime ile mücadele ediyor.

Daha sürdürülebilir bir yaşam tarzına küresel geçiş söz konusu olduğunda plastik başka bir büyük sorundur. Hijyenik özellikleri nedeniyle belirli plastik türlerinin kullanımını tamamen ortadan kaldıramasak da minimum veya hiç değiştirme gerektirmeyen dayanıklı ürünler yapabiliriz. Örneğin plastik diş fırçalarının çöplüklerde yok olması 400 yıldan fazla zaman alıyor, bu da 1930’larda icat edildiğinden beri yaratılan her plastik diş fırçasının hala var olduğu anlamına geliyor. Her yıl dünya çapında 3,6 milyar plastik diş fırçasının kullanıldığı tahmin edilirken, ortalama bir insanın ömrü boyunca 300’ü geçeceği tahmin ediliyor. Bu endişe verici rakamlara doğrudan bir yanıt olarak, ISSAelektrikli diş fırçası gibi FOREO ürünleri, dayanıklılık ve uzun bir ömür için tasarlanmıştır ve bu İsveç markasını daha yeşil bir alternatif olarak adlandırır- plastik diş fırçaları ve mendiller gibi kişisel bakım sarf malzemelerinin tüketimini azaltabilen yeniden kullanılabilir, hijyenik, uzun ömürlü çözümler sunuyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aktif Ventures, Mindvest ile Fintech girişimlerine yatırım yapmaya devam ediyor

HIZLI YORUM YAP