van haber

a

Egeli Miniklerden eğlence dolu 23 Nisan kutlaması

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ege Üniversitesi Anaokulu tarafından kutlama töreni yapıldı. Ege Üniversitesi Kültür Sanat Evinde düzenlenen etkinliğe EÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Aysel Ildızlı, EÜ Anaokulu Müdürü Burcu Karakaş, öğretmenler, veliler ve çocuklar katıldı.

İki yıllık pandemi sürecinin ardından tekrar yüz yüze bir Çocuk Bayramı geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Ege Üniversitesi Anaokulu Müdürü Burcu Karakaş, “Bugünü çocuklarımıza armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygıyla anıyoruz. Çocuklarımız, uzun zamandır heyecanla bugüne hazırlandılar. Nice coşku dolu bayramlarımızı sağlıkla, mutlulukla, hep bir arada yaşamayı diliyorum. Bu özel günümüzde bizlerle birlikte olan Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanımız Aysel Ildızlı’ya teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Etkinlikte, her yaştan Ege Üniversitesi Anaokulu öğrencisi minikler, düzenledikleri etkinliklerle katılımcılara keyif dolu anlar yaşattılar. Miniklerin hep bir ağızdan İstiklal Marşını söylemesiyle başlayan etkinlik, şiirler ve dans gösterileriyle renkli anlara sahne oldu. Çeşitli dünya ülkelerinin de yöresel özellikleriyle temsil edildiği gösteride minkler, şarkılar ve şiirlerle bu bayramı kendilerine armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ü andılar.

Etkinliğin sonunda çocuklar, öğretmenleri ve velileri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İzmir’in Marina Hayali Narlıdere’de Gerçek Oluyor

HIZLI YORUM YAP