van haber

a

Ege’de tedavi gören miniklere 23 Nisan sürprizi

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) ile EÜTF Hastanesi Başhekimliği tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle geliştirilen sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, fakülte ve hastane yönetimi, EÜTF Hastanesinin yataklı birimlerinde tedavi gören miniklere, çeşitli ikramlar ve yaş gruplarına göre oyuncaklar dağıttı.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından “Minik Kalplere Dokunalım, 23 Nisan Neşesini Çocuklara Yaşatalım”, EÜTF Hastanesi Başhekimliği tarafından da “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şenliği: Tatlı Bayramlar” adlı projeler geliştirildi. EÜTF Hastanesinin farklı birimlerindeki yataklı servislerinde tedavi gören miniklerin 23 Nisan heyecanını yaşaması amacıyla geliştirilen projeler kapsamında, EÜ Rektörü Yardımcısı ve EÜTF Dekanı Prof. Dr. Cemil Gürgün, EÜTF Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Özgür Çoğulu, dekan ve başhekim yardımcıları, öğretim elemanlarıyla hemşireler katıldı. Özel bir okulun da katkı sunduğu proje kapsamında, miniklere yaş gruplarına göre oyuncaklar dağıtıldı ve çeşitli ikramlar sunuldu.

“ÇOCUK MİSAFİRLERİMİZE MORAL OLSUN İSTEDİK”

EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın destekleriyle çalışanların yanı sıra hasta ve hasta yakınlarına yönelik de sosyal sorumluluk projeleri geliştirdiklerini hatırlatan Prof. Dr. Gürgün, “Sağlık hizmetlerini sunmamız nedeniyle hastanemizde her gün yüzlerce vatandaşımızı ağırlıyoruz. Bazı hastalarımızın tedavileri uzun sürdüğü için yatışlarını yapıyor onları daha yakından takip ediyoruz. Rektörümüzün de önemli destekleriyle yıl içinde çeşitli sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiriyoruz. Çocuk misafirlerimizin moral ve motivasyonlarını artırmaya ayrı bir önem veriyoruz. Bu kapsamda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, hastanemizdeki miniklerimize sürpriz yapmak istedik. Çok mutlu oldular ve bu mutluluğu görmek eşsiz bir duygu. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sakilerden muhteşem konser

HIZLI YORUM YAP