van haber

a

DEVA Partisi 23 Nisan’da çocuklara emanet!

DEVA Partisi Bursa İl Başkanlığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunduktan sonra İl Başkanlığı binasında çocukları ağırladı.

BURSA İGFA– Çocukların dilek ve temennilerini dinleyip, notlar aldığını belirten DEVA Partisi Bursa İl Başkanı Serkan Özgöz, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 102 yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Özgöz açıklamasında: ”23 Nisan 1920, Türk Milletinin iradesini temsil eden Gazi Meclisin açıldığı ve yüce Türk Milletinin kendi geleceğine yine kendisinin yön vereceğini dünyaya haykırdığı gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu tarihi günü ülkemizin geleceği, aydınlık yarınlarının teminatı ve milli egemenliğimizi sonsuza kadar koruyacak olan çocuklarımıza hediye etmiştir. Dünyada çocuklara armağan edilen tek ulusal bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara verdiği önemin ve duyduğu güvenin bir ifadesidir. Geleceğine değer veren bir milletin evlatları olarak; geleceğimizi emanet ettiğimiz ve bağımsızlığımızın sarsılmaz ifadesi olan bugünü tüm ülkemiz adına kutluyor, saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Bu duygularla, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclis’teki tüm milletvekillerini, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve
gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyorum. Tüm dünya çocuklarının bayramı kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Başkan Acar: “ÖBA kaynaklı ek ders ücreti mağduriyeti giderilmeli

HIZLI YORUM YAP