van haber

a

ÇİNKOM Yönetim Kurulu Başkanı Arslan: “Türkiye yeniden ayağa kalkıp, atağa geçecek”

Türk sanayisinde isim yapmış ÇİNKOM Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Arslan, koronavirüs sonrası ekonomi hakkında açıklamalarda bulunmasının yanında, iş hayatındaki başarılarından da bahsetti. Arslan, “Benim iş ve özel hayatımda önem verdiğim kavramlar dürüstlük ve istikrardır. Bu ikisi aynı zamanda başarının temel şartıdır. Sözünün eri olmayan bir insan ne işinde ne özel hayatında başarılı olamaz” dedi.

Mehmet UZEL /KAYSERİ İGFA- Türk sanayisinin önemli isimlerinden olan mobilya ve metal sektöründe de başarılı olan ÇİNKOM Yönetim Kurulu Başkanı Saffer Arslan, COVİD-19 salgının sektörü ve ekonomiyi nasıl etkilediğini değerlendirdi. Koronavirüs riskinin bitmediğini fakat kontrol altına alındığını vurgulayan Arslan, “Önlemlerimizi alalım ama tedbiri endişeye, endişeyi korkuya, korkuyu yaşam biçimine dönüştürmeyelim. Ekonomik anlamda ise salgının etkisiyle yatırımlarda bazı sıkıntılar oldu,üretim ve kapasitede fazla düşme olmadı. Krizlere karşı esnek çözüm bulmakta başarılıyız” dedi.

“SANAYİCİSİ ESNAFI SANATKARI ÇALIŞANLARIYLA BİRAZ DAHA SABIRLI OLMALI”

Çinkom olarak yatırım planlarında herhangi bir değişiklik yapmadıklarını belirten Arslan,”Fakat bir gerçek var ki esnaf kesimi maddi ve manavi büyük sıkıntıya düştü,Hükümetin aldığı kararlar tam bitirmesede çok büyük kolaylıklar sağladı.Hükümet gecikmeli de olsa belli önlemleri aldı.Sanayicisi,esnafı,sanatkarı çalışanlarıyla biraz daha sabırlı olmak gerekiyor.İş veren gücünün yettiği yere kadar işçi çıkarmamak için sabır göstermeli. Mevcut istihdamın korunması hem çalışanların işini kaybetmemesi sayesinde toplumsal barışı ve işverenler,işi ve işverenini tanıyan kıdemli,yetkin çalışanlarla üretime yoğunlaşır. Böyle olmasında büyük yarar olduğunu düşünüyorum. Bu krizde geçecek ve Türkiye yeniden ayağa kalkıp,atağa geçecektir. Her kriz aynı zamanda bir fırsat doğurur,deneyim kazandırır” dedi..

“SANAYİCİ İSTESE DE DURAMAZ”

Devletin şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada yatırımcılara ve esnafa destek olarak istihdama,üretime ve ihracata sahip çıkacağından şüpheleri olmadığını vurgulayan Arslan,”Tüm sanayiciler zaman zaman istişare ediyoruz.Herkes sektörünün sorunlarını dile getirip çözüm arayışında. Türkiye çok güçlü ve potansiyeli bir ülkedir,nüfusu çok gençtir ve geleceğini çok parlak görüyorum. Bu noktada güçlü ve özel yatırımlarımızın daha çok ortaya çıkarılması ile gelişimin hızlanacağına inanıyorum..Ülkemizin ileri gitmesi için ben dört temel parametresi vardır..Bunlara özen göstermek gerekir. Bunlar teknoloji,yer altı kaynakları,sanayi ve turizmdir. Teknoloji sayesinde tanlar,uçaklar,bilgisayarlar üretirsiniz. Sanayici istese de duramaz fabrika üretime,istihdama hep devam edecektir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bilal Saygılı: MÜSİAD büyük ve güçlü bir aile

HIZLI YORUM YAP