van haber

a

Çiftlikköy’de 23 Nisan Coşku İle Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin açılışının 102. Yıldönümü, Çiftlikköy’de coşkuyla kutlandı. Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Yalova Garnizon Komutan Vekili Hv. Plt. Bnb. Erdinç Polat ve Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın yanı sıra, ilçe protokolü, siyasi partilerin temsilcileri, öğrenciler, aileleri ve vatandaşların katıldığı etkinlikler, Kaymakamlık Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir gerçekleştirdi. GSD İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin yanı sıra okul öncesi öğrencilerinin de gösterilerini sergilediği etkinliklerde halk oyunları, ront gösterileri, koro etkinlikleri yapılarak şiirler okundu, ritmik jimnastik gösterileri yapıldı. Ardından 23 Nisan temalı okullar arası şiir okuma, resim ve kros yarışmalarında derece alan öğrencilere ödülleri Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Yalova Garnizon Komutan Vekili Hv. Plt. Bnb. Erdinç Polat ve Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar tarafından takdim edildi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve TBMM’nin açılışının 102. yılını kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Silpagar, “Bu anlamlı günde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmetle ve minnetle anıyorum. Yarınlarımızın, geleceğin ışıldayan yıldızları çocuklarımızın bayramlarını kutluyor, onları sevgiyle selamlıyor, gözlerinden öpüyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, 23 Nisan Sebebiyle Koltuğunu İlkokul Öğrencisi Zeynep Sevde Çelik’e Devretti

HIZLI YORUM YAP