van haber

a

Bursa Büyükorhan’da DEVA İlçe Başkanı istifa etti!

Bursa’nın Büyükorhan ilçesinde 8 aydır kurucu başkan olarak görev alan DEVA Partisi İlçe Başkanı Murat Bozkuş, görevinden istifa etti.

BURSA (İGFA) – DEVA Partisi Büyükorhan İlçe Başkanı Murat Bozkuş, Bursa İl Başkanlığı’nı hedef göstererek, ilçe başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

DEVA Partisi Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı’na 22 Nisan 2022 tarihli dilekçesini basınla paylaşarak yazılı açıklamada bulunan Murat Bzokuş, DEVA Partisi’ nin Bursa İl Başkanı, İlçe Sekreteri, Teşkilat Baskanı olmak üzere bazı il yöneticilerinin de Genel Başkan Ali Babacan’ ın hiç bir ilkesini önce kendi teskilat mensuplarına bile göstermediğini öne sürdü.

Bozkuş, yazılı açıklamasında, “Kendilerine biat etmeyenlere kadın erkek demeden mobing ve yıldırma politikalarını uygulandığına şahit olduğum için 22 Nisan 2022 tarih itibari ile istifamı İl Başkanlığına vermiş olarak ayrılmış bulunmaktayım. Gördüğüm o dur ki, ilkelerimiz olan tam demokratiklik ilce teskilat ve üyelerine uygulanmaması bunu halkımıza hiç uygulayamayacağı anlamını ortaya çıkarmaktadır. Benden değilsen ötekisin; ya beni yücelteceksin yada DEVA’ lı olmayacaksın söylemini sık sık ilce başkanlarına ve yöneticilerine dile getiren Bursa İl yönetimi, korkarım halkımıza özgürlük, liyakat ve de adaleti hiç getiremeyecek yetkinliktedir. Köyleri yok sayan, ilçeleri nüfusuna göre dikkate alan ve oy potansiyeline yada etnik köken tipine göre insanlara değer veren, kimseyi önemli görmeyen bir il yönetimi, benim il yönetimim asla olmayacaktır düşüncesi ile inancımı yitirmiş olarak bu alandan ivedilikle ayrılmamı sağlamıştır” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Altılı masa bu akşam toplanıyor

HIZLI YORUM YAP