van haber

a

Bozdağ ve Soylu Bursa’da… Cezaevlerinde işkence ve kötü muamele yoktur

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bursa’da cezaevinde görevli infaz koruma memurlarını taşıyan otobüste meydana gelen patlamaya ilişkin olay yerinde incelemelerde bulundu.

BURSA (İGFA) – Bursa’da sabah saatlerinde yaşanan cezaevi personel otobüsüne yönelik bombalı saldırı sonrasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Bursa’ya geldi.

Bakanların Mudanya Yolu’nda meydana gelen olay yeri incelemesine Bursa Valisi Yakup Canbolat, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan ve Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şen de eşlik etti.

Araç ve çevresinde devam eden olay yeri inceleme çalışmalarıyla Bursa protokolünden aldıkları brifing sonrasında iş yerleri zarar gören esnafa “geçmiş olsun” dileklerini ileten Bakan Soylu ve Bozdağ, şehit memura Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı, yaralı infaz memurlarına da geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

İnceleme sonrasında Bakan Soylu ve Bakan Bozdağ ortak basın açıklaması yaparak, olayın faillerinin en kısa sürede yakalanarak cezalarının verileceğini söylediler.

“TAMAMEN KÖKÜ KAZINACAK”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu terör eylemini gerçekleştirenlerle ilgili gerekli çalışmalar yapıldığını, yakın zamanda faillerin ele geçirileceğini kaydetti. Soylu, huzurun ve istikrarı için gerekli tüm gayret ve çalışmaları yürüttüklerini söyledi.

İlk elde edilen verilere göre olayı terör saldırısı olduğunu ifade eden Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise, 1 infaz koruma memurun şehit, 7 infaz koruma memurunun yaralı olduğu olayın en kısa sürede aydınlatılacağına yürekten inandığını kaydetti.

“CEZAEVLERİNDE İŞKENCE VE KÖTÜ MUAMELE YOKTUR”

Son zamanlarda özellikle terör örgütlerinin Türkiye ve cezaevlerindeki işkence olduğuna iddialarına da yanıt veren Bakan Bozdağ, “Türkiye Cumhuriyeti devleti cezaevlerinde bulunan tutuklu ve hükümlerin her biri aileleri devletimize emanetidir. Onların yaşamlarından, sağlığından devlet olarak sorumluyuz. Gardiyanlarımız, infaz koruma memurlarımızda onların güvenliği için görev yapmaktadır. Bunun altını çizmek isterim. Türkiye Cumhuriyeti devleti cezaevlerinde işkence ve kötü muamele yoktur. Vardır diyen varsa cezaevi adı versin biz tahkikatını yapalım. Biz şeffafız, açığız. Bu iddialarda bulunanlar ispat etmelidir” diye konuştu.

Bozdağ ile Soylu’nun, yaralıların tedavilerinin sürdüğü Bursa Şehir Hastanesine gitti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Başkan Tugay’dan İki Anlamlı Ziyaret

HIZLI YORUM YAP