van haber

a

Benim Okulum Benim Sağlığım Projesi Devam Ediyor

İzmir Tanı Koleji’nin de dahil olduğu Türkiye’den 8 Fransa’dan ise 1 okulun ortaklığında devam eden “Benim Okulum Benim Sağlığım” e-twinning projesi devam ediyor.

Korkut Owen ve Owen tarafından geliştirilen İyilik Hali Yıldızı Modelini (İHYM) örnek alınarak başlanılan projenin ilk adımı İyilik Hali Yıldızı Anketi uygulaması oldu. Anketten çıkan sonuçlar sonunda iyilik halinin 5 ana boyutu kapsamında çalışmalar gerçekleştiriliyor. Zoom üzerinden bir araya gelen öğrenciler, bilgi alışverişinde bulunarak uzmanlardan beslenme ve psikoloji konularında detaylı bilgiler alıyor. Aralık ayında başlanılan ve 6 aylık sürenin ardından Mayıs ayında sona erecek olan proje çerçevesinde ayda bir gün öğrenci günü seçilerek öğrencilerle aktiviteler gerçekleştiriliyor.

“PANDEMİ’NİN ETKİLERİNİ EN AZA İNDİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Proje ortaklarından Tanı Koleji Coğrafya Öğretmeni Zekiye Karakuş, “Pandemi süreci tüm alanlar olduğu gibi eğitimde de etkinliğini yoğun biçimde göstermiştir. Bizler de bu durumu göz önüne alarak öğrencinin iyi olma halini temel alan pratiklerle okula dönüş sürecini kolaylaştırmaya, pandemi döneminin yarattığı olumsuz etkileri aza indirmeye ve okula aidiyet hissini artırmaya yönelik bir çalışmanın ortağı olarak bu projede yer aldık” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Endemetriozis Anneliğe Engel Olmasın

HIZLI YORUM YAP