van haber

a

Bakan Akar sıfır noktada Mehmetçik’le oruç açtı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberindeki komutanlarla sınırın sıfır noktasında iftar yaptı, Şırnak’ta vatandaşlarla bir araya geldi.

ANKARA (İGFA) – Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile Çukurca kırsalındaki 2 bin 300 rakımlı Geyiktepe Üs Bölgesi’ne gitti.

Sınırın sıfır noktasında Mehmetçik ile iftar yapan Bakan Akar daha sonra beraberindeki Komutanlarla Şırnak’a geçti.

Şırnak merkezde esnafı ziyaret eden Bakan Akar, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Meydandaki bir çay bahçesine oturan Bakan Akar ve Komutanlar halkla sohbet etti.

Bazı vatandaşların teşekkür ederek “Güvenli, huzurlu bir şekilde yaşıyorsak bu sizlerin sayesinde.” demesi üzerine Bakan Akar, “İnşallah hep beraber bu terör belasından tamamen kurtulacağız. Çektiğimiz tüm sıkıntılar sona erecek, 85 milyon bir ve beraber olarak daha rahat ve güven içinde hayatımızı yaşayacağız.” diye konuştu.

Güvenlik güçlerinin ve kamu görevlilerinin halkın huzuru ve güvenliği için kentte büyük sevgiyle, şevk ve şefkatle görev yaptığını vurgulayan Bakan Akar, “Burada her şey normalleşmiş, rahatlamış durumda. İnşallah bu daha da gelişecek ve çok daha rahat ve güvenli bir ortamda huzur içinde hayatımızı sürdüreceğiz. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın çalışmaları ortada. Türkiye artık nüfusuyla, kültürüyle, tarihiyle, ordusuyla, milletiyle büyük bir devlet. Kimsenin fitnesine fesadına müsaade etmeyeceğiz; kimsenin ortalığı karıştırmasına, ayrıştırmasına izin vermeyeceğiz. 85 milyon kardeşiz. Bunun da en güzel kanıtı şehitliklerimiz. Şehitliklerimizde Şırnaklı ile Edirneli, Cizreli ile Kayserili yan yana yatıyor. Bu bizim kardeş olduğumuzun en güzel görüntüsü, ispatı. Biz de hiçbir ayrım yapmadan 85 milyonun güvenliği ve rahatı için çalışıyoruz” diye konuştu.

Konuşması alkışlarla kesilen Bakan Akar daha sonra vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Altun’dan 1915 olaylarına İngilizce paylaşım

HIZLI YORUM YAP