van haber

a

6’lı masadan ‘ortak’ aday açıklaması

Üçüncü kez bir araya gelen 6 muhalefet partisi Genel Başkanı yaptıkları ortak açıklamada, Cumhurbaşkanı adayının sahip olacağı kriterleri belirtti.

ANKARA (İGFA) – Altı muhalefet partisi Genel Başkanı, üçüncü buluşmasını bu kez Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Uysal’ın ev sahipliğindeki toplantıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu katıldı.

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bu ortak, güçlü ve sarsılmaz iradenin mimarı, işleyen bir demokratik sistem ve adalet için emek veren Kıymetli Genel Başkanlara bir kez daha teşekkürler” ifadelerini kullanarak ortak basın açıklaması metnini yayımladı.

Ortak açıklamada, anayasal ve yasal mevzuatla ilgili çalışma grubunun konuları belirlenirken, Cumhurbaşkanı adayının sahip olacağı kriterlere de vurgu yapıldı.

Açıklamada ayrıca başkanlar, ABD Başkanı Joe Biden’ın tarihi gerçekleri siyasi istismar aracı yapan açıklamasını da kınadı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bursa Büyükorhan’da DEVA İlçe Başkanı istifa etti!

HIZLI YORUM YAP